Dnes je 15.12.19 svátek má Radana a Radan

Biblický citát na dnešní den
Posilněte své srdce. (Jak 5,8)

Aktuálně

19.1.2019 - je to o několik měsíců více než rok, co byl s naší farnosti po dlouhé "farní nemoci" za vydatného přispívání "Zlého" z AP pod vylhanou záminkou odvolán náš administrátor. Zároveň s tímto s ním AP rozvázalo pracovní poměr, o čemž se dozvěděl až po upozornění SSZ o půl roku později, když nezaměstnaný neplatil sociální pojištění. Nic nevadila ani jeho pracovní neschopnost v této době. Ano i tak vypadá předepsaná péče o vysvěceného kněze. Od té doby se tento nachází v jakémsi bezčasí (vyhnanství). Je kněz, církev mu přikazuje a kontroluje splnění oněch příkazů a zároveň jako by neexistoval. Nemá tajnou ženu ani děti, není homosexuál a nezneužívá děti. Vypadá to, že církev čeká, až to sám vzdá a vystoupí z ní.
Ale on nepatří nikomu z AP, je sluhou Božím a jako si jej Bůh vyvolil a povolal, tak jen On má právo zrušit onu smlouvu. Kardinál Dominik Duka vyžaduje poslušnost, ale sám poslušný není. Pokrytectví a lež. Od nás laiků je vyžadováno, abychom ctili naše biskupy, neboť byli vysvěceni. Opravdu je možné ctít někoho, kdo žádnou čest nemá?
Přesto se modlíme i za ně.